Ieri, un câmpulungean din cartierul Vișoi a fost găsit spânzurat în fața ușii de la intrare de către vecinii care au cerut ajutor la 112. Bărbatul în vârstă de 57 de ani, locuia singur într-un apartament situat în blocul 22, sc.B, la etajul IV după ce fosta soție plecase în străinătate, la muncă. Se pare că acesta se afla într-o stare de depresie puternică care îmbinată cu singurătatea cu care se lupta de ceva vreme l-au determinat să-și încheie socotelile cu viața. Sosiți în scurt timp la fața locului, medicii nu au mai putut face nimic pentru el, fiind nevoiți să-i declare decesul. Judiciariștii câmpulungeni au demarat și ei propria anchetă dar cum pe corpul bărbatului nu au fost găsite urme de violență au decis transportarea corpului celui decedat la Prosectura Spitalului pentru efectuarea necropsiei.