Sâmbătă și duminică, la București, s-a desfășurat Campionatul Național de Atletism U18, competiție la care Liceul cu Program Sportiv Câmpulung s-a deplasat cu o delegație de 4 sportivi și 4 antrenori. Din cei patru atleți, doar doi au reușit să urce pe podiumul de premiere și aici ne referim la Oana Sorete, care la proba de prăjină feminin, a reușit cu rezultatul de 2,80 m, să ocupe locul II și să devină astfel, vicecampioană națională dar și de David Brândușoiu care la aceeași probă dar, la masculin, a reușit să sară 3,50m, rezultat care l-a clasat pe locul III și să intre astfel, în posesia medaliei de bronz. Ceilalți doi colegi ai lor, Carlos Bărboi și Roberta Desculțu, au avut și ei evoluții bune care i-au clasat pe primul, în cadrul probei de 800 m, pe locul V, cu timpul de 1:59.82 și pe locul VI, la proba de 1500 m, cu timpul de 4:13.61 în timp ce Roberta Desculțu a reușit să se claseze pe locul VI, la proba de aruncarea greutății, cu rezultatul de 10,88 m. Îi felicităm și noi pe tinerii atleți dar și pe cei care le stau în umbră: Gigi Ivan, Doina Rusu, Ionela Popescu și Daniela Leoacă. Săptămâna viitoare, pe atleții musceleni îi așteaptă o altă competiție importantă înscrisă în calendarul competițional al FRA și ne referim la Campionatul Național de Atletism U16 care va fi găzduită de Bacău.