La sfârșitul săptămânii trecute, la București, s-a desfășurat Finala Campionatului Național de Atletism la Probe Combinate rezervate categoriilor de vârstă U16,U18, U20 și U23, competiție la care a participat și Liceul cu Program Sportiv de Atletism din Câmpulung cu un număr de 6 sportivi.
Din cei șase, doar trei, au reușit să urce treptele podiumului de premiere în cadrul probei de heptatlon la care au concurat și aici ne referim la elevul prof. Daniela Păcioianu, JESSUS ARMANDO BĂNICIOIU, care la categoria de vârstă U18, și-a adjudecat medalia de aur și a devenit campion național cu un punctaj acumalat de 4444p, în timp ce colegul său, elevul prof. Ionela Popescu Cojan, DAVID BRÂNDUȘOIU a urcat pe treapta a treia a podiumului după un punctaj acumulat de 3731 p.
La categoria de vârstă U16, elevul prof. Daniela Leocă, DUMITRU VÎLCOCI a reușit să se claseze pe locul II cu un punctaj de 3278p Restul colegilor lor, au avut și ei evoluții bune dar nu au reușit să atungă podiumul de premiere și-i amintim aici pe : ȘTEFAN UNGUREANU( locul V, 3016p), DARIUS DORCIOMAN(locul VII, 2821p) și IONUȚ ISPAS(locul V, 4105P) care au concurat și ei tot la categoria de vârstă U16. T.P