0 0
Read Time:1 Minute, 55 Second

# Donează un teren în suprafață de 10.000mp situat în Jugur cu o condiție clară: îngroparea deșeurilor toxice de pe platforma ARO
Multă indignare a produs declarația unei femei pe un site de socializare căreia i s-a făcut milă de zbaterile primăriței Lăsconi de a face curățenie pe platforma ARO, acolo unde sunt depozitate deșeurile toxice. Aceasta a considerat că face o faptă bună sărind în ajutorul primăriței Lăsconi și implicit a câmpulungenilor dacă-i va scăpa de deșeurile toxice alegând să le paseze comunei natale, Poienarii de Muscel, acolo unde aceasta a demonstrat că este proprietara unei teren în suprafață de 10.000 mp de care se vede treaba nu mai are nevoie. Cu siguranță, femeia nu mai locuiește în satul Jugur căci altfel, nu putem înțelege logica sa. Adică te dai mare salvatoare a mediului dar nu-ți pasă de satul în care probabil te-ai născut tu sau părinții tăi? Cum problema este destul de delicată am cerut evident și un punct de vedere al primarului Ion Banzea despre ideea trăznită a donatoarei. ” Nu am avut timp să mă interesez cine este această persoană pentru că abia azi, am aflat despre această declarație a acestei doamne întrucât ieri, am fost plecat la București. Noi nu vom permite așa ceva în comuna noastră. Păi ce noi suntem groapa de gunoi a Câmpulungului? Nu vom aproba niciodată așa ceva. Ce primar ar face așa ceva, mai ales că este vorba de deșeuri toxice. Fără aprobarea Consiliului Local nu poate să intre cu așa ceva pe teritoriul comunei noastre. Noi, nu vom accepta așa ceva sub nicio formă”, a declarat primarul comunei Poienarii de Muscel, Ion Banzea.
Femeia a transmis pe FB că își donează terenul în suprafață de 10.000 mp situat în satul Jugur unde Administrația locală din Câmpulung ar putea îngropa toate deșeurile toxice aflate pe platforma ARO și în acest sens, a atașat și documentele de proprietate din care reiese că terenul se află pe raza comunei Poienarii de Muscel, în satul Jugur: ” Doresc să DONEZ un teren de 10.000 mp către Primăria Câmpulung Muscel din dorința de a ajuta comunitatea.Specific faptul că moștenitori sunt Popa Monica și Ion Popa Argeșanu.Condiția: pe acest teren doresc să fie îngropate toate deșeurile nocive de pe platforma ARO. „ Tatiana PETRESCU

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %