0 0
Read Time:51 Second

În perioada 20-22 ianuarie 2024, sala de atletism a Complexului Lia Manoliu din  București  a găzduit etapa I a Campionatului Național de Atletism rezervat Seniorilor, Tineretului și  Juniorilor U 20.

La categoria de vârstă, Juniori sub 20 de ani, trei dintre sportivii legitimați la  Liceul cu Program Sportiv din Câmpulung  au reușit să urce treptele podiumului de premiere la probele de greutate, prăjină și 800 m.  Iată care sunt aceștia:

CARLOS BĂRBOI( prof. Gheorghe Ivan) s-a clasat pe locul II, la proba de 800 m, după ce a oprit acele cronometrului la 1:57, 04 min și pe locul IV, la  proba de 400 m cu timpul de 52,84 sec:

ANDREEA TĂBĂCARU(prof. Doina Rusu) s-a clasat pe locul II, la proba de aruncarea greutății, cu rezultatul de 11,68 m și pe locul IV, la proba de lungime cu rezultatul de 5,30 m;

DAVID BRÂNDUȘOIU(prof.Ionela Popescu ) s-a clasat pe locul III, la prăjină, cu rezultatul 3,40 m. Tatiana PETRESCU